26400641-26405675

اخذ ویزای اسپانیا
اخذ ویزای اسپانیا

ويزای توريستي يا گردشگری اسپانيا به افرادی تعلق مي‌گيرد که قصد اقامت کوتاه‌مدت در اسپانيا به منظور تفريح يا بازديد را داشته باشند. ويزای توريستی اسپانيا برای مدت مشخصی صادر مي‌شود و به مسافر اجازه‌ کار يا اقامت بيشتر از مدت زمان ويزا را نمي‌دهد.
جهت تقاضای ويزای اسپانيا، حضور متقاضي در سفارت اين کشور در تهران الزامي است و از تمامي متقاضيان مصاحبه صورت مي‌گيرد. برای دريافت فرم تقاضای ويزا و تعيين وقت مصاحبه، بايد به دفتر کنسولي سفارت اسپانيا در تهران مراجعه کنيد. امکان تعيين وقت از طريق تلفن وجود ندارد. در حال حاضر آقای نيکولاس ديازپاچه مسئول کنسول‌گری اسپانيا جهت اعطای ويزا هستند.


ساعت کاری و آدرس سفارت اسپانيا در تهران


دروس، بلوار شهرزاد، خيابان شادی، کوچه اول شرقي، شماره 10
تلفن: 22568684-22568681 
ساعت کاری: يکشنبه تا پنج‌شنبه 16-9
وب‌سايت سفارت:

http://www.exteriores.gob.es/embajadas/teheran/es/Paginas/inicio.aspx

اولين مرحله برای درخواست ويزای هر کشوری تکميل فرم درخواست ويزای کشور مربوطه است. در زمان مصاحبه، فرم تقاضای ويزا را بايد همراه با ديگر مدارک ارائه دهيد. دقت داشته باشيد که اگر خانوادگي سفر مي‌کنيد، برای هر کدام از اعضاء بايد فرم جداگانه‌ای پر کنيد. فرم تقاضای ويزا در دو نسخه بايد تکميل شود


 مدارک مورد نياز برای اخذ ويزای توريستی اسپانيا


اصل شناسنامه
 اصل گذرنامه
3 قطعه عکس رنگي
آدرس محل کار و منزل به طور دقيق
اسناد وضع اجتماعی حرفه‌ای و تمکن مالي
برای کارمندان بخش دولتی
ترجمه‌ آخرين حکم کارگزيني
برای کارمندان بخش خصوصی‌
گواهي اشتغال به کار
 برای صاحبان شرکت‌های خصوصي
ترجمه‌ روزنامه رسمي شرکت به همراه رزومه‌ی شرکت به زبان انگليسی، دو سری کپي از اصل مدارک فارسي.
برای دانشجويان و اعضای هيئت علمي دانشگاه‌ها
برای مشاغل آزاد
ترجمه جواز کسب و يا کارت بازرگاني
مشروح عمليات آخرين ماه حساب بانکي شخصی
پرينت حساب بانکی بايد روی سربرگ انگليسی و مهرشده به سفارت ارائه شود.
ترجمه سند مالکيت، دو سری کپي از اصل مدارک فارسي
بليط هواپيما يا رزرواسيون قطعي رفت و برگشت به مقصد اسپانيا.
در صورت لزوم، فاکتور پرداخت‌ شده‌ هتل در اسپانيا برای کل مدت اقامت.
بيمه نامه بين‌المللي پزشکي و بازگشت به کشور مبدأ

متقاضيان ويزا بايد بيمه‌ مسافرت فردی يا جمعی داشته باشند. اين بيمه بايد هزينه‌های احتمالي بازگشت به ميهن تحت مراقبت‌های پزشکي، هزينه‌های احتمالي نياز به درمان و يا هزينه‌های بيمارستاني اضطراری را پوشش دهد و تا پايان طول اقامت در تمام کشورهای منطقه شنگن معتبر باشد. حداقل پوشش بيمه برای هر شخص مبلغ سي‌هزار يورو مي‌باشد. شرکت بيمه‌گذار بايد نماينده‌ای معتبر در کشور اسپانيا داشته باشد.
زمان لازم برای دريافت ويزای توريستي اسپانيا
بررسي اوليه‌ی مدارک به منظور صدور ويزا دو هفته به طول مي‌انجامد. ممکن است تا صدور قطعي و تکميل مدارک چند هفته‌ای بيشتر نيز زمان احتياج باشد ولي عموماً تا شش هفته بعد از تحويل مدارک به بخش کنسولي، مشخص شده است که شما واجد دريافت ويزا هستيد يا خير.


نکته مهم در تعيين وقت سفارت اسپانیا

به خاطر داشته باشيد، به دليل تعداد زياد متقاضيان در ماه‌های تابستان و همچنين قبل از تعطيلات نوروز، ممکن است تعيين وقت مصاحبه چند هفته طول بکشد؛ علاوه بر اين بررسی مدارک و صدور ويزا نيز ممکن است زمان بيشتری نياز داشته باشد. بهتر است برای قطعي‌کردن تاريخ سفر، به اين زمان‌ها توجه داشته باشيد.
راهنمای انتخاب بليط مناسب برای سفر به اسپانيا
در حال حاضر پرواز مستقيمي بين ايران و اسپانيا وجود ندارد، بهترين و کوتاه‌ترين مسير پروازی را خطوط هواپيمايی پگاسوس و ترکيش ترکيه (يک توقف در استانبول) ارائه مي‌دهند، همچنين بوسيله خطوط هواپيمايي قطر، آليتاليا، امارات و لوفتهانزا نيز امکان پرواز با يک توقف به اسپانيا وجود دارد

ترجمه رسمی یکی از خدمات دارالترجمه آریان